تبلیغات هدفمند

تبلیغات هدفمند

در دنیای امروزی تبلیغات یكی از مهم ترین عوامل برای فروش و بازاریابی به شمار می رود. شاید بتوان گفت که ابتدایی ترین مورد در تبلیغات، بسته بندی و طراحی مناسب آن است. یك کالای با کیفیت قطعا باید با معنایی داشته باشد تا نظر مصرف کننده را جلب کند. در کنار طراحی بسته بندی کالا، طراحی کاتالوگ و بروشورها نیز بسار موثر است. یك طراح فوق حرفه ای می داند که چگونه با بازی رنگ ها محصول خود را جذاب کند و ترکیبات و اثرات آن با این شیوه به نمایش بگذارد.

به جرات می توان گفت که مهمترین موضوع در تبلیغات شناخت رفتار مشتری است و این که طرح های مختلف از نظر روانشناسی چه ذهنیتی برای مشتری ایجاد می کند. مرحله ی بعدی استاندارد و قوانین تعریف شده و نوع بسته بندی می باشد که پس از اتود های متعدد باید با یك نظر جمعی انتخاب شود

در آخر نحوه ی توزیع محصول مطرح می گردد که بهترین روش پخش برای پوشش تمامی مشتریان منتخب می شود.

در کنار تبلیغات چاپی، تبلیغات دیجیتالی شامل تبلیغات در وب سایت و شبكه های اجتماعی و سایت های مرتبط و رسانه های تخصصی حوزه ی مربوطه به محصول از سایر موارد می باشد. امروزه وب سایت ها، شناخت هویت یك شرکت محسوب می شود، رنگ های استفاده شده، نوع قالب بندی سایت باید هماهنگ با نوع فعالیت شرکت و محصولات ارائه شده، طراحی گردد.

تبلیغات در شبكه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، لینكدین و ... نیز اهمیت ویژه ای با توجه به محتوا سازی دارند. اینكه هر شرکتی با کمك تبلیغات در صفحه های رسمی شبكه های اجتماعی خود در مورد محصولات اطلاعات دقیق تر و به روز تری به مشتری بدهد و حتی از طریق همین شبكه ها پاسخگوی سوالات مشتری خود باشد، بهترین راه برای ارتباط بین مشتری و شرکت هاست. پیدا کردن صفحه های اجتماعی شرکت و دیدین محصولات توسط خود مشتری یكی دیگر ازمزایای شبكه های اجتماعی می باشد.